Vnitřní okenní parapety

české výrobky s evropskými parametry

Parapetní vnitřní desky

Technické parametry:

DTD: V 100, kvalita E1
Vrchní strana: třída D3 voděodolná
Spodní strana: kontaktní voděodolné
Zadní strana: dekorativní laminát dle normy EN 438 (norma HPL)
Boční hrana: protitažná folie
Lepidlo(plocha): hranovací páska
Lepidlo(nos): hranovací páska v barvě dezénu nebo krytky
Balení: po 2 ks v kartónu
Výrobní šířky: od 150mm do 800mm, po 50mm

Profil L-200, délka: 4050mm

h: max. 1100 mm, s: 19 mm, v: 40 mm, t: 25 mm, r: 10 mm

Profil PN:, délka: 4050mm

h: max. 1100 mm, s: 19 mm

Profil L-201:, délka: 4050mm (na objednávku od 250 mm)

h: max. 1100 mm, s: 19 mm, v: 75 mm

Plastové krytky:

Plastové (PE) boční krytky s UV stabilizátorem dodáváme v jednotné délce 200 mm v pěti dezénech:

bílá šedá béžová světle hnědá tmavě hnědá

Okenní postformingové parapety

Vlastnosti výrobku: Postformingové parapety jsou určeny pro použití ve vnitřních prostorách s normálním klimatem.Parapety se lepí na podkladní betonové lůžko buď silikonovými tmely nebo nízko roztažnými montážními pěnami.Vlivem zbytkové vlhkosti z podezdívky může vnikat do dřevotřískové desky řeznými plochami vlhkost, proto je nutné tyto plochy chránit. Tyto řezné plochy se buď lemují, lemovkou, nebo se na ně naráží plastové krytky v barvě dezenu parapetu. Spáry mezi krytkou a parapetem je vhodné utěsnit silikonovým tmelem.

Řezání výrobku: Parapety řežeme pouze pilovým kotoučem s plochými trapézovými zuby určeným pro dřevo, dřevěné materiály a lamináty, vhodné je použít pilu s předřezem. Řez vedeme proti přední hraně parapetu s max. s rychlostí posuvu 30 cm/min. V případě vyřezání otvorů např. pro vložení mřížky apod. je v rohových spojích vhodné použít vrták o průměru min. 8 mm.

Upozornění: Parapetní desky Vám budou dodány přesně podle Vašich rozměrů, proto je nutné započítat požadované přesahy parapetů. K délce parapetu připočítejte 0-3cm, což odpovídá přesahu 0-1,5 cm z každé strany pro zomítání. K šířce parapetu připočítejte 3-4cm.

Dekory:

bila šedá casablanka šedý mramor růžový mramor onyx smrk buk olše dub světlý žula dub tmavý

Parapetní vnitřní parapety

komůrkové s nosem 40 mm z tvrdého PVC

Technické parametry:

Výrobní délka: 6000 mm
Výrobní šířka: 180 - 600 mm
Dekory: bílá,carrerrský mramor, zlatý dub, olše
Boční plastové krytky oboustranné.

Bílá mramor
Olše Zlatý dub

Vnitřní parapety z tvrzené pěny s nosem 35 mm

Technické parametry:

Výrobní délka: 6000 mm
Výrobní šířka: 100 - 400 mm
Dekory: bílá
Nařezané parapety jsou ukončeny plastovou krytkou.Venkovní Al parapety

Jedná se o novinku na českém trhu, tyto parapety jsou ekonomickou, alternatívní variantou pro dobře známé hliníkové parapety z taženého profilu. Charakterizují se srovnatelnými estetickými hodnotami, trvanlivostí, jednoznačně se ale liší cenou. Tím se stávají dostupnými pro všechny, kteří hledaji kvalitní a cenově přijatelné parapety pro svá okna. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je již dlouhodobě ověřený při výrobě, jak trapezových plechů tak i jiných střešních krytin. Jedná se o hliníkový plech z polyestrovým povlakem, což zaručuje dlouholetou trvanlivost, odolnost a také stálobarevnost bez nutnosti obtížné údržby.


Venkovní pozinkované parapety

Technické parametry:

Výroba: tažený profil
Materiál: jakostní kompozit Al,Mg,Si 0,5 F 22
Povrchová úprava: C 34-tmavý bronz-eloxováno, EV1- přírodní barva(stříbrná) eloxováno, C 33-světlý bronz-eloxováno, RAL 9016 -bílá, práškově nanášená barva, vypalovaná
Ochrana povrchu: Povětrnostně odolná folie PVC
Tloušťka plechu: dle šířky parapetu 1,5 mm-2,6 mm
Délka tyče: 4 050 mm
Šířka parapetu: od 50mm - 400mm

Parapety jsou vyráběné v šířkách 50 - 400mm s povrchovou úpravou eloxováním nebo komaxitováním. Parapety se vyznačují vysokou mechanickou odolností proti působení klimatických vlivů a barevnou stálostí. Parapety upravujeme na míru podle požadavků zákazníka. Na dodané parapety poskytujeme záruku 5 let.

Montážní pokyny

Při montáži hliníkových parapetů je nutné brát v úvahu tepelnou roztažnost Al, která dosahuje až 1,2 mm na 1 mb při rozdílu teplot 50°C.Proto se boční krytky nenasazují na parapet na doraz, ale nechává se cca. 1 mm vůle z každé strany, aby se zabezpečila těsnost spojení a aby se tak zabránilo proniknutí dešťové vody na rubovou stranu parapetu. Mezeru v ukončení parapetu vyplňujeme silikonovým tmelem. Také montážní šrPříklad montáže s koncovkou a držákem- před omítceouby se nedotahují na maximum, aby nebránily dilataci při změně teplot.

Příklad montáže s koncovkou a držákem nad omítkou
Příklad montáže s koncovkou a držákem po omítce

Ochrana povrchu

Samolepící folie se musí po montáži odstranit, chrání parapet během montáže před mechanickým poškozením, rovněž před potřísněním maltou,vápnem nebo penetračním nátěrem.

Čištění

Hliníkové Venkovní parapety podléhají jako všechny venkovní stavební prvky, různě silnému stupni znečištění. Proto je vhodné občasné čištění.Čistění provedeme vlažnou vodou se syntetickým čistícím prostředkem, pomocí houby nebo nekovového kartáče. Zásadně nepoužívat ocelovou vlnu či smirkové prostředky.

Upozornění

V případě použití penetračních nátěrů na omítku nebo jiných stavebních chemikálií je nutné celý okenní systém parapetů dobře chránit a zabránit stékajícímu nátěru kontaktu s parapetem. Nežádoucí potřísnění okamžitě smyjte čistou vodou. Příčné dělení parapetu je třeba provádět pomocí ruční pily pro kov, nebo okružní pily s vidiovým kotoučem pro dělení hliníku. Nepřípustné je řezání úhlovými bruskami se standardním kotoučem.

DHD Břeclav | Slovácká 2587, 690 02 Břeclav | tel: 519 326 122, e-mail: info@dhdokna.cz © INT 2006