Střešní okno FAKRO se vyrábí z nejkvalitnějšího materiálů a díky použití moderních technologií zaručujeme našim zákazníkům vysokou kvalitu, dlouhou životnost, bezpečnost, funkčnost a velmi dobré termoizolační parametry.
O dlouhé životnosti střešních oken FAKRO rozhoduje mimo
jiné použité borovicové dřevo nejvyšší kvality.
Dřevěné prvky oken jsou vakuově impregnovány a následně kryty
dvojnásobnou vrstvou ekologického laku. Dřevěné elementy okna
jsou z vnějšku zabezpečeny hliníkovým oplechováním, potaženým
polyesterovou vrstvou odolnou vůči atmosférickým vlivům a UV záření.
Použiti energoúsporných dvojskel se součinitelem tepelné prostupnosti
(Uskla = 1,1 W/m2K) podporuje udržovaní tepla v podkroví. Tak dobré parametry zajišťují použité selektivně reflexní vrstvy na vnitřních plochách vnějších skel. Účelem těchto vrstev je v zimním období zadržovat teplo v místnostech. Tím se značně snižují tepelné ztráty. V letním období selektivně reflexní vrstvy odráží zvenku dopadající sluneční paprsky a snižují tak teplotu v místnostech.
Bezpečnost uživatelům zaručují tvrzená skla se zvýšenou odolností proti rozbití. Na odolnost tvrzených skel proti krupobití je poskytována dlouholetá záruka.
Velmi pozitivní vliv na mikroklima podkrovních místností mají rovněž funkční řešení použitá v oknech FAKRO. V moderním stavebnictví se stále více setkáváme s preferováním materiálů, které zajišťují dokonalé zatěsnění staveb. Negativním jevem tohoto trendu je často se projevující kondenzace vodních par, zejména na okenních sklech. U střešních oken FAKRO je minimalizace kondenzačního jevu zaručena použitím ventilační klapky, která zajišťuje stálý přísun čerstvého vzduchu do místnosti i při zavřeném okně.
Ventilační klapka díky speciální konstrukci průchozích komor vykazuje velmi dobré akustické a filtrační vlastnosti a jejím umístěním v horní části okenního rámu se nezmenšuje prosvětlovací plocha okna.
Klička je standardně umístěna ve spodní částí okna a je snadno dosažitelná přímo z podlahy. Proto je otevírání oken pohodlné a k jejich otevření není zapotřebí používat žádné další pomůcky, nebo podložky pod nohy (židle). Polohovací konstrukce kličky umožňuje velmi účinnou ventilaci mezerou mezi okenním křídlem a okenním rámem (mikroventilace).
OKNO VÝKLOPNĚ-KYVNÉ FPP preSelect®

Dřevěné okno výklopně-kyvné FPP preSelect® je moderní konstrukční řešení nové generace s vysokou užitkovostí a snadnou obsluhou.

Okno FPP preSelect® má od sebe dvě oddělené funkce zajišťující otevírání okenního křídla. Prioritní výklopná funkce umožňuje libovolné pootevření okenního křídla v rozmezí od 0 do 35 stupňů, obzvlášť pro pohodlný výhled z okna u střech s nízkým sklonem.
Kyvná funkce umožňuje otočit okenní křídlo o 180 stupňů kolem osy, která se nachází v polovině výšky okna, což umožňuje snadné umytí vnější plochy okna.

V okně výklopně-kyvným FAKRO FPP preSelect® je použit moderní a ve svém druhu ojedinělý systém kovaní zaručující plnou stabilitu okenního křídla při používaní výklopné a kyvné funkce zároveň. Ovládání obou funkcí umožňuje okenní klička ve spodní části okenního křídla. V polovině výšky okenního rámu se nachází jednoduchý přepínací prvek tzv. preSelect, pro změnu otevíracích funkcí, který je přístupný po otevření okna. V horní části okenního rámu je umístěna ventilační klapka V-35, která zaručuje stalý přísun čerstvého vzduchu do místnosti i při zavřeným okně. Její umístění v horní části okenního rámu nezmenšuje prosvětlovací plochu okna. Krycí elementy venkovního oplechovaní okna jsou lisované, což zvyšuje jeho estetický vzhled.

Charakteristika okna:
 • je vybaveno termoizolačním dvojsklem o součiniteli propustnosti tepla
  Uskla = 1,1 W/m2K,
 • je vyrobeno z borovicového dřeva vakuově impregnovaného a ošetřeno trojnásobnou vrstvou akrylového laku,
 • je vybaveno ventilační klapkou V 35,
 • ovládání okna se provádí pomocí spodní kličky,
 • může být montováno do střech se sklonem od 15 do 55 stupňů společně s těsnícím lemováním,
 • může být doplněno širokou paletou dodatečného vnitřního vybavení a venkovní markýzou.

KYVNÁ OKNA

Kyvná okna FAKRO jsou nejvíce používána. Jednoduchá a stabilní konstrukce střešních oken zajišťuje jejich dlouhou životnost. Diky speciální konstrukci závěsů umístěných v polovině výšky okna je okenní křídlo možné ponechat v pootevřené poloze.

Závěsy rovněž umožňují otáčet okenní křídlo kolem osy o 180 stupňů, což umožňuje pohodlné mytí okna.

STANDARD FTS (Uskla = 1,1 W/m2K)
dvojsklo s plaveným energetickým úsporným sklem, plněné ušlechtilým plynem.
PLUS FTP-V (Uskla = 1,1 W/m2K)
dvojsklo s energetickým úsporným sklem tvrzeným, plněné ušlechtilým plynem, vybavené ventilační klapkou
PLUS FTP-W (Uskla = 1,1 W/m2K)
okna v bílém provedení se zvýšenou odolností proti vlhkosti, dvojsklo s energetickým úsporným sklem tvrzeným, plněné ušlechtilým plynem, vybavené ventilační klapkou
Střešní okna FAKRO jsou vyráběna ve11-ti základních rozměrech, v provedení jako otevíratelná, nebo neotevíratelná. Uvedené rozměry standardních oken jsou přizpůsobeny k nejčastěji používaným roztečím krokví ve střešní konstrukci.OKNA PRO FASÁDNÍ SESTAVY FLP

Okno pro fasádní sestavu FL je okno montováno ve svislé fasádní stěně. Toto okno je spojené se střešním oknem montovaným do střechy. Díky použití tohoto okna přispíváme k celkovému většímu prosvětlení místnosti a dokonalému výhledu z místnosti.

V kyvném provedení je okno vybaveno segmentem zabezpečujícím okno před plným otevřením.

Okno je vybaveno termoizolačním dvojsklem s venkovním tvrzeným sklem. Použití toho typu zasklení zvyšuje bezpečnost používání oken.

Okno se montuje společně se střešním oknem pomocí speciálního těsnícího lemování EU.

těsnící lemování
dodatečně vybavení
Charakteristika okna:
 • je vybaveno termoizolačním dvojsklem o součiniteli propustnosti tepla Uskla=1,1 W/m2K.
 • je vyrobeno z borovicového dřeva impregnovaného vakuově a ošetřeno dvojnásobnou vrstvou akrylového laku,
 • je standardně vybaveno ventilační klapkou V10,
 • ovládání okna se provádí pomocí spodní kličky s mikroventilační funkcí,
 • může být montováno do střech se sklonem od 15 do 55 stupňů společně s těsnícím lemováním EU,
 • na individuální objednávku je možno vyrobit speciální lemování pro montáž ve střeše se sklonem větším něž 55 stupňů,
 • může být doplněno širokou paletou doplňků.
Rozměry fasádních oken
Neotevíratelná oknaOtevíratelná oknaOKNA VÝLEZOVÁ

Střešní výlez FWS umožňuje výstup na střechu za účelem provedení údržbových prací. Je výklopné konstrukce s průsvitným plastovým poklopem, který se otevírá nahoru a umožňuje jednoduchý a bezpečný výstup na střechu.

Současně umožňuje větší prosvětlení nezateplených půdních prostor pro které je určen. Materiál ze kterého je výlez vyroben je odolný vůči atmosférickým vlivům např. krupobití a UV záření.
Vzhledem k nízkým termoizolačním vlastnostem je střešní výlez určen pouze do nevytápěných prostor.
Těsnící lemování je neoddělitelnou součástí střešního výlezu. Umožňuje snadné spojení výlezu s plochou střešní krytinou (typ WSS), vlnitou (typ WSZ) a vysokoprofilovanou (typ WSH).
Způsob otevíraní střešního výlezu:
Kovový úchyt střešního výlezu umožňuje buď úplné uzavření, nebo zablokování výklopu ve dvou polohách pootevření, umožňujících pro­větrávání místnosti. Výlez o rozměru 54 x 75 je vybaven jedním úchytem a výlez o rozměru 86 x 86 dvěma úchyty.
a) úplné uzavení
b) malé pootevení
c) velké pootevení


Okno vylezové termoizolační FWP je okno výklopné konstrukce.
Spojuje přednosti střešního okna a kominického výlezu.
Velký světlý rozměr výlezového okna umožňuje jednoduchý a bezpečný výstup na střechu. Díky použití bezpečnostních termoizolačních skel je okno možno používat do všech místnosti (obytné místnosti, koupelny, kanceláře a pod.).
Vnitřní rozměry křídla jsou totožné s rozměry standardních kyvných oken a proto můžeme používat všechny vnitřní doplňky např. (rolety, žaluzie, plisované rolety a pod.). Okno se vyrábí v provedení s otvíráním na pravou FWP-R, nebo FWP-L stranu (při pohledu z vnějšku)
K oknům výlezovým termoizolačním jsou přizpůsobena speciální těsnící lemování typu ESW, ELW, EZW, EHW. Výlezová okna mohou být použita do sestav vedle sebe s kyvnými střešními okny.

a) úplné zavení
b) malé pooteveníPŮDNÍ SCHODY

Půdní schody LWS, LWK jsou dřevěné, třídílné skládací schody se zatepleným poklopem. Slouží ke vstupu do půdních, případně podkrovních prostor. Použití půdních schodišť výrazně přispívá k ušetření bytového prostoru. Půdní schody FAKRO mají dobrou funkčnost i komfort užívaní. Po rozložení umožňují schody snadný přístup do půdních prostor. Po složení jsou schody zcela skryty ve stropě. Nenarušují proto celkový vzhled místnosti.

 1. Půdní schody FAKRO jsou vyrobeny z kvalitního borovicového dřeva, zajišťujícího vysokou estetičnost a dlouhou životnost výrobku.
 2. Poklop půdních schodů o tloušťce 36mm je vyroben z borovicového dřeva a je obou­stranně polepený deskou HDF v bílé barvě
  (typ LWK) nebo v přirodnim provedeni (typ LWS). Meziprostor je vyplněn vrstvou polystyrenu. Poklop je zajištěn speciálním zámkem. Příslušenstvím je kovová tyč, sloužící pro snadnou manipulaci s poklopem a k ovládání zámku.
 3. Při uzavřeném poklopu nejsou vidět závěsy (panty). Ty jsou zamontovány zevnitř. Připevňující úhelníky umožňují důkladné upevnění schodiště. Kovové schodišťové díly jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu a potaženy chromovou vrstvou.
 4. Jednotlivé stupně schodiště jsou připevněny speciálním systémem. Ten zajišťuje vyšší pevnost schodiště. Na stupních jsou vyfrézované drážky proti uklouznutí. Vysunutím stupňů zlepšíme komfort vystupování. Dodatečným vybavením půdních schodů (LWK) je postranní kovové madlo.


Technitcké parametry:
 • maximální zatížení 160 kg,
 • délka stupně 34 cm,
 • šířka stupně 8 cm,
 • tloušťka termoizolační hmoty 3 cm. 1. Smart
 2. Komfort
Schody pro místnosti o výšce do 270 cm (třídílné)
Schody pro místnosti o výšce do 270 cm (čtyřdílné) Schody pro místnosti o výšce do 305 cm (třídílné)
 1. Schody pro místnosti o výšce
  do 270 cm - třídílné
 2. Schody pro místnosti o výšce
  do 270 cm - čtyřdílné
 3. Schody pro místnosti o výšce
  do 305 cm - čtyřdílné


Protipožární stahovací půdní schody LSF
Protipožární kovové schody LSF slouží k výstupu na půdu a také stanoví ohňovou barieru při vzniku požáru uvnitř budovy. Zabezpečují před šířením se ohně a kouře do volného prostoru nad schodami, čímž umožňují získat dostatek nezbytného času potřebného k příjezdu požární jednotky.

Vysoké parametry protipožární odolností umožňují jejích použití v místech, kde existuje možnost odříznutí cesty před ohněm.

Stahovací systém schodů umožňuje složení schodiště k malým rozměrům, čímž vzniká možnost montáží schodů v konstrukci o malých rozměrech otvoru.

Speciální mechanizmus regulaci víka schodů umožňuje přizpůsobit schodiště k výšce místnosti, bez potřeby provedení patřičných úprav.
Charakteristika:
 • víko je vyrobeno s plechu s vnitřní protipožární, protihlukovou a zateplovací vložkou,
 • systém montáží umožňuje snadné namontovaní schodů ,
 • schody se dodávají v kompletním vybavení připravené k montáží, ne vyžadují před montážních úprav,
 • schody jsou vybaveny obvodovým těsněním, které pod vlivem vysokých teplot zvětšují svůj obsah a zamezují tím průnik kouře do volného prostoru nad schodami,
 • stahovací systém umožňuje získat malé rozměry kastlíků.

Technitcké parametry:
 • maximální zatížení 250 kg
 • protipožární odolnost 30 min
 • výška kastlíků 14 cm
 • šířka stupně 8 cm
 • délka stupně
  - 40 cm pro šířku schodů 70 cm
  - 32 cm pro šířku schodů 60 cm
  - 30 cm pro šířku schodů 50 cm
 • světla výška místnosti 270 – 320 cm
 • součinitel propustnosti tepla Uschodů = 1,6 W/m2KNÁSTAVCE

Nástavce jsou okna ve tvaru trojúhelníka, oblouku, které jsou montovány nad standardními okny. Originální tvary, dodatečné prosvětlení místnosti a zajímavá architektura interiéru jsou neporovnatelné výhody tohoto řešení.

Okna jsou dostupná v provedení jako okna neotevíratelná, vybavená laminovaným, selektivně reflexním sklem Uskla = 1,1 W/m2K.
Rozměry nástavců ke střešním oknům
Neotevíratelná okna - trojúhelník FDL


Neotevíratelná okna - oblouk FBLTĚSNÍCÍ LEMOVÁNÍ

Těsnící lemování umožňuje správné namontování střešního okna do střešních konstrukcí. Různé typy těsnícího lemování umožňují spojení okna s jakoukoliv střešní krytinou.

Úkolem těsnícího lemování je bezpečný odvod vody, zajištění vodotěsnosti před sněhem a zabezpečení před větrem. Všechny typy lemování jsou standardně upravené polyesterovým lakem v šedohnědém provedení. Tato barva ( blízka RAL 7022) výborně ladí s typickými barvami všech běžných střešních krytin.

Těsnící lemování jsou přizpůsobená pro montáž oken ve třech různých montážních hloubcích:
- hloubka N (+3 cm)
- hloubka V (0 cm)
- hloubka J (-3 cm)


LEMOVÁNÍ TYP "ES"
Typ ES pro ploché střešní krytiny
Toto lemování umožňuje spojení okna s plochou střešní krytinou jako: lepenka, plochý plech, asfaltový šindel, plochá taška.LEMOVÁNÍ TYP "EL"
Typ EL pro tenké šupinové krytiny
Toto lemování umožňuje spojení okna s plochou střešní krytinou 10 mm jako: asfaltový šindel, břidlice, plochá taška pokládána šupinově. Boční elementy lemování jsou střídavě prokládané se střešní krytinou.LEMOVÁNÍ TYP "EZ"
Typ EZ pro vlnité střešní krytiny
Toto lemování umožňuje spojení okna s profilovanou střešní krytinou jako: taška, profilovaný plech a pod.
Lemování může být používané pro střešní krytiny o profilu do výšky 45 mm.
Lemování je doplněné pěnovým těsnicím klínkem sloužícím k zabezpečení těsnosti lemování a střešní krytiny před větrem a sněhem, dále odvodňovacím žlábkem a olověnou manžetou tvarovatelnou podle typu střešní krytiny.
Olověná manžeta je ve spodní části opatřena samolepícím páskem pro dokonalé spojení se střešní krytinou.LEMOVÁNÍ TYP "EH"
Typ EH pro vysokoprofilované vlnité střešní krytiny
Lemování pro vlnité střešní krytiny s vysokým profilem umožňuje spojení okna s střešní krytinou do 90 mm jako: taška, profilovaný plech, azbestocementová krytina a pod. Toto lemování má značně delší a širší spodní olověný element umožňující těsnější spojení s vysokou střešní krytinou.SYSTÉM MONTÁŽÍ
Systém montáží a nabídka lemování nabízí také několik možností osazení buď výše,
nebo hlouběji do střechy.

S ohledem na typ střešní krytiny, architektonický záměr a zateplení je možno okna FAKRO montovat ve třech různých hloubkách: N - jako dosavadně, V (-3 cm), J (-6cm).
Zapuštění okna hlouběji do střechy o 3cm nebo 6cm poskytuje lepší možnost zateplení kolem okna a zvyšuje estetiku střechy, obzvláště při ploché střešní krytině.
Volba hloubky montáže je možná díky:
- novému systému montážních úhelníků
- vyfrézovaným drážkám na okenním rámu odpovídajícím dané hloubce montáží
- lemováním odpovídajícím dané hloubce N, V, J.

Okna FAKRO je možné montovat na:
- latě (hloubka N a V) nebo
- na krokve (hloubka N, V, J).Typ střešní krytiny N (+3 cm) V (0 cm) J (-3 cm)
ES ploché ESN ESV ESJ
EL ploché šupinové ELN ELV ELJ
EZ profilované EZN EZV EZJ
EH vysokoprofilované EHN

standardní lemovaní v obchodní nabídce
lemování na individuální objednávkuSPECIÁLNÍ LEMOVÁNÍ
Typ EA pro přizvednutá okna - pro vlnité střešní krytiny.

Toto lemování umožňuje změnu montážního úhlu osazení střešního okna o 100 oproti sklonu střechy, což umožňuje montáž oken i do střech s malým sklonem.
Sestavy lze montovat jenom vedle sebe. Použití lemování EA při výstavbě nízkého podkroví umožňuje zvětšit prostor místnosti.
Toto lemování je přizpůsobené pro montáž okna ve hloubce N.


Typ EE pro ploché "falcované" plechy

Lemování typu EE je přizpůsobené pro montáž okna ve střeše pokrývané plochým plechem. Konstrukce bočních elementů lemování usnadňuje jeho spojení z plechem tzv. na falc. Je dostupné ve dvou verzích: titanzinkové a měděné. Toto lemování se používá pro montáž okna ve hloubce V.

 • dodací lhůta objednávky je 30 pracovních dnů.


 • Typ EU pro fasádní okna

  Univerzální lemování pro fasádní okna (k fa­sádní sestavě) umožňuje montáž okna v libovolné střešní krytině ve střeše se sklonem od 200 do 550.

  Lemování se skládá z:
  - lemování ke střešnímu oknu,
  - elementů spojujících střešní okno se fasádním oknem,
  - oplechování vyčnívajících částí krovu kolem okna do délky 120 cm.

  Vnější oplechování fasádního okna se dodává v balení s oknem.
 • dodací lhůta objednávky je 30 pracovních dnů.
 • ve fasádních sestavách je příplatek 20% k ceně jednotlivých lemování.


 • Typ ED pro okna v sestavě DUET

  Toto lemování umožňuje montáž dvou střešních oken ve střeše, jedno nad druhým (svisle).

 • dodací lhůta objednávky je 30 pracovních dnů.
 • příplatek za lemování v sestavách DUET vodorovných je 20% k ceně lemování. • OPLECHOVÁNÍ
  Vnější oplechování může být vyrobeno z měděného plechu, titanzinkového plechu, nebo hliníkového plechu v libovolné barvě podle vzorníku RAL.

  Hliníkové oplechování okna podle vzorníku RAL.
  Barva vnějšího oplechování okna a lemování okna může být přesně přizpůsobená atypické barvě střešní krytiny.

 • příplatek za jinou barvu oplechovaní okna činí 20% z ceny okna

 • příplatek za jinou barvu lemování činí 50% ceny daného typu lemování

 • dodací lhůta objednávky je 30 pracovních dnů


 • Měděné oplechování a lemování CU
  Lemování a vnější oplechování okna může být vyrobeno z měděného plechu.

 • příplatek za oplechování okna v mědi činí 30% z ceny okna

 • příplatek za lemování v mědi činí 85% (EZ, EH) a 100% (ES, EL) příplatek je navýšením ceny lemování daného typu

 • dodací lhůta objednávky je 30 pracovních dnů


 • Titanzinkové oplechování a lemování TC
  Lemování a vnější oplechování okna může být vyrobeno z titanzikového plechu.

 • příplatek za oplechování okna v titanzikovém provedení činí 30% z ceny okna

 • příplatek za lemování v titanziku činí 85% (EZ, EH) a 100% (ES, EL) příplatek je navýšením ceny lemování daného typu

 • dodací lhůta objednávky je 30 pracovních dnů • SYSTÉM SESTAV
  Systémy sestav umožňují vytvářet libovolné kombinace oken. Systém kombi lemování dovoluje spojení oken do skupin a to: vedle sebe, nad sebou a blokově. V systému sestav je standardní vzdálenost mezí okny vedle sebe a nad sebou 10 cm.

  B2/1

  B1/2

  B3/2
  Standardní sestavy.
  Standardní sestavy jsou moduly sestav FAKRO

  B2/1 - sestava oken vedle sebe
  B1/2 - sestava oken nad sebou
  B3/2 - sestava oken bloková
  Při objednávce je nutný nákres oken (pohled z venkovní strany)
 • příplatek k ceně lemování pro každou sestavu činí 20% z ceny jednotlivého lemování
 • dodací lhůta objednávky do 30 pracovních dnů • Netypové sestavy
  Netypové sestavy jsou sestavy, ve kterých je vzdálenost mezi okny jiná něž 10 cm a uložení oken od sebe neumožňuje použíti standardních modulů FAKRO.
 • ceny lemování netypových sestav jsou kalkulované individuálně
 • dodací lhůta objednávky je 60 pracovních dnů • Sestavy hřebenové
 • příplatek za lemování pro sestavu oken v sestavě hřebenové činí 100% k ceně dvou lemování
 • dodací lhůta objednávky je 30 pracovních dnů

 • Modułowy system zespoleń FAKRO
  Při objednávce standardního KOMBI lemování vystačí pro zjednodušení využít označení pro celou sestavu např. B3/2, kde první číslo označuje počet oken vedle sebe a druhé číslo označuje počet oken nad sebou.

  Každý blok je složení několika určitých modulů (např. KZ1, KZ3), ze kterých je každý zabalen samostatně a má svoje katalogové číslo.


  B2/1

  B4/1
  Příklad kombinace modulů pro lemování EZ (vlnitá střešní krytina).

  Při objednávce sestavy B5/3
  78 x 118 obdržíte následující balení:

  KZ1-1 szt. 78x118
  KZ2-3 szt. 78x118
  KZ3-1 szt. 78x118
  KX4-2 szt. 78x118
  KX5-6 szt. 78x118
  KX6-2 szt. 78x118
  B1/2 B2/2 B3/2
  Sestavy jsou možné pro lemování typu ES, EZ, EH pří montáži oken do hloubky N a V.
  Při montáží ve hloubce J (-6 cm) jsou možné jen sestavy vedle sebe.

  DHD Břeclav | Slovácká 2587, 690 02 Břeclav | tel: 519 326 122, e-mail: info@dhdokna.cz © INT 2006